вторник, 22 април 2014
Дни на аржентинската култура се организират в Русе.
Утре, 23 април, от 17.30 часа във фоайето на Доходно здание ще бъде показана изложба, посветена на дипломатическите отношения между България и Аржентина. Експозицията ще бъде открита от Негово Превъзходителство Гийермо Салвадор Асрак, посланик на Република Аржентина в България. Събитието ще бъде съпътствано от танго демонстрация и дегустация на аржентински вина, посветена на Деня на Малбека.
По-рано през деня, в 16.30 часа, Негово Превъзходителство ще посети Регионалната библиотека „Любен Каравелов“, където ще направи дарение на преведена на български език аржентинска художествена литература.
В рамките на Дните на аржентинската култура в зала „Европа“ на Доходно здание ще се състоят и две прожекции на съвременно аржентинско кино. От 19.00 часа на 23 април ще бъде показан филмът „Разминаване“ (2011)с режисьор Густаво Тарето, а на 24 април от 18.00 часа – „Китайска приказка“ (2011)с режисьор Себастиан Боренстейн.


„Великденско хоро” събра стотици русенци в центъра на града
неделя, 20 април 2014
Писателят Георги Господинов идва в Русе на 24 април
вторник, 22 април 2014
Последни Новини
Пенчо Милков откри изложбата „Зимно настроение“ на Дружеството на русенските…
четвъртък, 20 ноември 2025
Наградиха учителите, носители на званието „Посланик на свободния дух в…
четвъртък, 20 ноември 2025
Пенчо Милков поздрави Пенсионерски клуб "Надежда" в Николово за юбилея…
четвъртък, 20 ноември 2025
Благотворителен спектакъл на 21 ноември подкрепя фондация „Александър…
вторник, 18 ноември 2025
Наградиха отличените от 21-ото издание на Международния конкурс „EX LIBRIS”…
вторник, 18 ноември 2025
С тържествен концерт и богата художествена програма ОУ „Любен Каравелов“…
вторник, 18 ноември 2025
На 14 януари ще се проведе церемонията за Спортист на годината
понеделник, 17 ноември 2025
Женският волейбол се завърна в Русе – предстои първи домакински двубой
понеделник, 17 ноември 2025