До 15 януари се приемат номинации за „Инвеститор на годината“

вторник, 12 януари 2021

Предстои провеждането на националния конкурс „Инвеститор на годината“, който цели да популяризира приноса на инвеститорите в българската икономика.

До 15 януари русенските фирми могат да подадат своите номинации за годишните награди, организирани от Българската агенция за инвестиции. В тазгодишното издание ще бъдат раздадени 5 статуетки „Златен бик“ в следните категории:

1. „Инвеститор на 2020“;

2. „Инвестиция на зелено на годината“;

3. „Инвестиция в разширяване на бизнес“;

4. „Инвестиция в иновативен бизнес“;

5. „Инвестиция в човешки капитал“.

Организаторите ще връчат и почетни плакети за Успешен стартъп и Община в България с най-много инвестиции.

Конкурсът „Инвеститор на годината“ се провежда за 15-а поредна година.

По традиция той отличава фирми, направили значима стъпка в развитието си чрез устойчиви и ефективни инвестиции, разкрили нови работни места и заложили на внедряването на високи технологии, което е в съответствие със стремежа на България за интелигентен и устойчив икономически растеж.