Две русенски двойки с медали и купи от Зоновото първенство по спортни танци

събота, 22 ноември 2014

Кметът Пламен Стоилов откри днес преди обяд Зоновото първенство по спортни танци от Държавен спортен календар на БФСТ – класове Е и С в Русе. Както е известно, на 22 и 23 ноември в Русе се организира Международен турнир по спортни танци.Той е с дългогодишна история и традиции и се провежда в спортна зала „Дунав“.За първи път състезанието е с толкова висок ранг – Открито световно първенство по латиноамерикански танци /WDSF WORLD OPEN RUSE 2014/.То се провежда с финансовата подкрепа на Община Русе и под патронажа на кмета Пламен Стоилов, както и сорганизационната помощ и съдействие на Общински младежки дом,Общински детски център за култура и изкуство,фондация „Русе – град на свободния дух” и не на последно място,Клуб по спортни танци „Настроение”.

В Зоновото първенство при клас 9Е на първо място се класираха Давид Абрашев и Нанси Панайотова от Поморие, в 11Е – Борис Борисова и Преслава Димкова от Велико Търново. Денис Иванов и Христина Иванова от София станаха първи на финалите при 13Е. В клас 13С на първо място се класира двойката Лео Шилков и Десислава Димитрова от „Настроение” – Русе.  В клас 15С първи са Янислав Найденов и Мина Самсиева от клуб „Брилянт”. Другата русенска двойка от „Настроение” - Георги Боянов и Магдалена Иванова грабна сребърните медали и купа в клас 15С.

Програма на състезанието:

22.11.2014 година /събота/:

10.30 начало Зоново първенство – от Държавен спортен календар на БФСТ. – класове Е и С;

16.00 часа – предварителни кръгове на WDSF WORLD OPEN LA;

19.00 часа – официално откриване,полуфинали и финали.

23.11.2014 година /неделя/:

10.00 – Зоново първенство клас Д;

15.30 – предварителни кръгове INTERNATIONAL OPEN ST;18.30 часа – полуфинали и финали.

Наградният фонд се състои от купи, медали, предметни награди, а за състезателите над 19 години в дисциплината WDSF WORLD OPEN LA и WDSF INTERNATIONAL OPEN ST и парични награди в размер на 2500 евро за двете дисциплини. Осигурени са от Генералния спонсор на турнира – фирма ЕМ ЕЛ ПИ ЕС АД с управител Стив Харалампиев. Освен това организаторите да предвидили безплатен трансфер на съдии и състезатели от летище Отопени  - Букурещ и обратно. По традиция кметът на Община Русе Пламен Стоилов връчва купи за най-атрактивна, най-обещаваща и най-прецизна танцова двойка. Купа за награда на публиката ще бъде осигурена от фирма Хера Адвертайзинг.