ДВГ "Слънце" с награди от международен конкурс

понеделник, 29 септември 2014

Международният конкурс ,,Сребърна Янтра'', в който участват деца след предварителна селекция, се проведе за 12-и път от 26 до 29 септември във Велико Търново. Участниците бяха оценявани от компетентно жури в състав: проф. Сребра Михалева - председател и членове Франко Яница /Италия/, Михай Трайстариу /Румъния/, Санди Вовк /Словения/, Христо Паскалев-Паскал /България/.

Русенските деца бяха удостоени със следните награди:Катрин Радева /солистка на ДВГ ,,Слънце'' при ОБДЦКИ и ученичка в СОУ ,,Хр. Ботев''/ награда за най-добро изпълнение на българска песен.Габриела Йорданова /ученичка в ОУ,, Л.Каравелов“/ награда за най-добро изпълнение на чуждестранна песен.Мира Пуйкова /солистка на ДВГ ,,Слънце'' при ОБДЦКИ ученичка в СОУЕЕ получи покана за участие в престижния международен конкурс „Stars of songs” в Румъния.