ДЗИ отпразнува 70 години

вторник, 07 юни 2016

Днес, на площада пред Операта се състоя празник по повод 70 години от създаването на ДЗИ.

Г-жа Ирена Петрова – директор дирекция „Култура и образование“ откри второто издание на детското състезание „Спортни звездички“, организирано от застрахователния институт. В него взеха участие 160 деца от 16 училища, които се включиха в забавни игри и отборни състезания.

Зам.-кметовете Наталия Кръстева и Иван Григоров поздравиха целия екип на банка ДЗИ и всички присъстващи от името на кмета на Община Русе г-н Пламен Стоилов. ДЗИ връчиха плакет за подкрепата и съдействието на Община Русе.

Вечерта продължи с благотворителен концерт, в който участие взеха обичани изпълнители, сред които Дивна и Криско.