Екипи на „НЕЛСЕН“ отводняват града след проливния дъжд

петък, 02 септември 2022

Екипите на фирма „НЕЛСЕН чистота“ работят за  отводняване на участъците, където не се забелязва оттичане на вода след проливния дъжд следобед, който затрудни движението в Русе в най-натоварените часове.       Община Русе възложи на фирмата почистване на шахтите в града преди повече от седмица заради очакваните валежи по прогноза на НИМХ. Фирмата подлежи на санкция, ако не изпълни своите задължения по договора, част от които е почистването на отводнителните шахти.

Поради локални наводнения е блокирано придвижването по някои от главните пътни артерии в Русе. Екипи на МВР регулират трафика по бул. „Липник“, тъй като там е едно от местата, където количество вода не позволява движение на превозни средства.

В момента ситуацията в града се нормализира, но валежи се очакват и в следващите дни. Фирма „НЕЛСЕН чистота“ е мобилизирала всичките свои налични служители за   справяне с последствията от проливния дъжд.