петък, 02 септември 2022
Екипите на фирма „НЕЛСЕН чистота“ работят за отводняване на участъците, където не се забелязва оттичане на вода след проливния дъжд следобед, който затрудни движението в Русе в най-натоварените часове. Община Русе възложи на фирмата почистване на шахтите в града преди повече от седмица заради очакваните валежи по прогноза на НИМХ. Фирмата подлежи на санкция, ако не изпълни своите задължения по договора, част от които е почистването на отводнителните шахти.
Поради локални наводнения е блокирано придвижването по някои от главните пътни артерии в Русе. Екипи на МВР регулират трафика по бул. „Липник“, тъй като там е едно от местата, където количество вода не позволява движение на превозни средства.
В момента ситуацията в града се нормализира, но валежи се очакват и в следващите дни. Фирма „НЕЛСЕН чистота“ е мобилизирала всичките свои налични служители за справяне с последствията от проливния дъжд.
Предстоящи прекъсвания на електрозахранването в община Русе
петък, 02 септември 2022
Съвместна изложба представя „Български шевици от русенски регион“
понеделник, 05 септември 2022
Последни Новини
29 години фестивалът „Климент Михайлов" представя талантливи млади театрали…
сряда, 24 юни 2026
Община Русе започва реализацията на проект за нов парк и модерна зелена…
сряда, 24 юни 2026
Кампания за безплатно извозване на строителни отпадъци започва в малките…
сряда, 24 юни 2026
Кметът Пенчо Милков представи информация по ключови за Русе теми по време…
сряда, 24 юни 2026
Талантите на Вокално студио за поп и джаз пеене „Икономов“ – с концерт…
сряда, 24 юни 2026
Първият обществено достъпен дефибрилатор в Русе бе монтиран пред сградата…
сряда, 24 юни 2026
Ученици от Русе бяха отличени в национален конкурс за доброволчеството
сряда, 24 юни 2026
Русе посреща световни асове по въздушна акробатика на 27 юни
сряда, 24 юни 2026