Еко интерактивна детска площадка в Русе

четвъртък, 20 ноември 2014

Днес бяха представени резултатите от проектът на ЦДГ „Чучулига“ за създаването на еко интерактивна детска площадка. На срещата по случай реализирането на проекта на ПУДООС „Обичам природата – и аз участвам“ присъстваха директорът на дирекция „Европейско развитие“ г-жа Катя Павлова, директорът на РИОСВ г-н Дауд Ибрям, както и представители на родителското настоятелство и възпитатели, работили по осъществяването на проекта.

Директорът на ЦДГ „Чучулига“ г-жа Скарлет Гвоздейкова благодари за съдействието на Община Русе при реализирането на детската площадка, а г-жа Катя Павлова, заяви, че се радва на успеха на градината. Това доказва, че Община Русе работи за развитието на младото поколение, предавайки любовта към природата и на децата, допълни Павлова.

Директорът на РИОСВ-Русе също поздрави г-жа Скарлет Гвоздейкова за постигнатите резултати, като каза, че интерактивната площадка е един от най-оригиналните еко проекти и допълни, че е наясно колко е трудно в днешно време на предадеш еко културата на поколенията, но е оптимист, че това ще се случи.

С изграждането на еко интерактивната площадка, детската градина разполага с терапевтична пътека за развиване на детската сетивност, зелена класна стая – място за провеждане на експерименти и обучения на открито. Поставена е също и табела с пиктограми и животински видове, която има за цел да обогати представите на децата за флората  и фауната и да ги научи на правилата за опазване на околната среда.