Есенния салон на изкуствата – Русе 2014 открива изложба „Синият кон“

четвъртък, 09 октомври 2014

Продължават събитията от програмата на първия по рода си фестивал на визуалните изкуства  Ponte Fest в Русе.

На 10 октомври 2014 г. от 18:00 ч. в Дом Канети ще се състои откриването на изложбата „Синият кон”, включваща живопис, графика и инсталации. Любителите на визуалните изкуства ще имат възможност да я посетят до 16 октомври.

Изложбата представя 12 русенски и гостуващи визуални артисти, работещи с различни медии и развиващи своите творчески рефлексии върху темата „Годината на синия дървен кон“. Конят е огнен знак, символ е на енергичния стремеж към прогрес и съзидание, пътешествие на духа, мечта и вдъхновение.

Участници в изложбата са: Валентин Георгиев, Вяра Гунева, Георги Пасев, Горан Памуков, Златка Стойкова, Ирена Парашкевова, Калоян Илиев – КИКИМОТО, Красимира Кирилова, Николай Бузов, Пенка Минчева, Роберто Андреев, Таня Пасева.

Изложбата е проект на Съюза на българските художници – Русе, Художествена галерия - Русе, по идея на Институт „Конфуций” – София. Събитието се провежда в рамките на кампанията „Русе – град на свободния дух“, финансира се от Община Русе и е част от програмата на Есенния салон на изкуствата – Русе 2014.