ФК „Мигос“ грабнаха „Купата на кмета“ в първенството по мини футбол

събота, 23 септември 2023

На малките игрища на СК „Ялта“ днес приключи деветото издание на русенския турнир по мини футбол за Купата на кмета. Събитието се организира от  ФК „Русе“ с председател Калоян Георгиев и е с финансовата подкрепа на Община Русе.

В оспорваната надпревара участие взеха над 90 играчи в 18 мача. Първото място завоюва отборът на ФК „Мигос“, на второ се класираха футболистите от „Мечките“, а бронзовите медали бяха за „Данубио“. За най-полезен играч бе избран Йоан Александров, а за най-добър вратар - Александър Красимиров.

„Поздравления за спортсменския дух и за примера, който давате на децата!“, поздрави участниците кметът Пенчо Милков. Той им пожела още по-големи успехи на терена.

„Купата на Кмета“ се организира от 2013 г., като победителят мери сили с най-добрите отбори от страната на Държавния турнир, организиран от Българската асоциация по мини футбол.