Хор „Св. Георги Победоносец“ с две участия във Варна

вторник, 27 септември 2022

Хор „Св. Георги Победоносец“ при Общинския младежки дом взе участие в Хорови празници и IV Национален фестивал на детските и младежки хорове във Варна. Хорът с диригент Мина Влайкова и пианист Руслан Павлов бе поканен от Община Варна и с успех изнесе три самостоятелни концерта.

Двете събития бяха открити тържествено от сборен хор и програма по проекта ,,Детският хор на България“. Община Варна финансира издръжката на 6 гостуващи хора и над 20 хорови диригенти. Към съпътстващите събития бе включен и конкурс за нова хорова песен. Зрителите  видяха две презентации на различни двигателни задачи в съвременните хорови изпълнения и изложба за композитора Петко Стайнов. Отдадена бе и почит пред паметника на големия български композитор, диригент и изследовател Добри Христов. Проведено бе също и отчетно събрание на Българския хоров съюз.

Изпълненията на Хор „Св. Георги Победоносец“ бяха приветствани от публиката и получиха похвали от присъстващите хорови диригенти.