Художникът Стефан Ганев представи 27-мата си самостоятелна изложба

събота, 27 юли 2024

27-мата си самостоятелна изложба откри художникът Стефан Ганев в художествената галерия на ул. „Борисова“ 6 в Русе. Експозицията е по повод 90-ата годишнина на твореца и включва 42 картини, сред които се открояват горски и архитектурни пейзажи, натюрморти и портрети.

„Вашето творческо пътешествие, което започва преди десетилетия, е изпълнено с безброй произведения, всяко от които носи частица от вашата душа. Пейзажите, натюрмортите и портретите, които създавате, не просто украсяват стените на галерии и домове, но и разказват истории, които пренасят зрителите в различни светове и времена. Вашето изкуство е вдъхновение за мнозина, пример за неугасваща страст и неуморен дух. Продължавайте да дарявате света с красота и мъдрост чрез вашите картини и нека всяка завършена творба да бъде още един триумф на вашия неповторим талант”, с тези думи зам.-кметът Димитър Недев се обърна към художника. Сред официалните гости беше и областният управител Драгомир Драганов.

Стефан Ганев е роден през 1934 г. в село Баниска. От 1953 до 1980 година е служил като офицер в Българската народна армия. След своето пенсиониране художникът активно се занимава с живопис и до днес има нарисувани над 800 картини. Много от тях се намират в частни колекции в България, Италия, САЩ, Германия, Мексико, Сърбия, Румъния, Австрия, Англия и Австралия. През 2014 г. Стефан Ганев беше удостоен с почетна златна значка на Община Русе за принос в културата.

Всеки, който желае да се докосне до изкуството на русенския художник, може да го направо до 7 август в художествената галерия на ул. „Борисова“ 6.