Информация за провеждане на конкурс за вакантни длъжности във Военномедицинска академия

понеделник, 07 март 2022

ВОЕННО ОКРЪЖИЕ – РУСЕ

О Б Я В А

за провеждане на конкурс за вакантни длъжности във Военномедицинска академия за приемане на военна служба на лица, завършили граждански висши училища в страната или в чужбина

1. Със заповед № ОХ-143/15.02.2022 г. на министъра на отбраната са обявенвакантни длъжности за военнослужещи във Военномедицинска академия за приемане на военна служба след конкурс на лица, завършили граждански висши училища в страната или в чужбина.

2. Кандидатите за участие в конкурса, трябва да отговарят на следните изисквания: - да притежават образование, съответстващо на изискванията на длъжността; - да не са по-възрастни от 40 години; - да са годни за военна служба; - да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, независимо от реабилитацията; - срещу тях да няма образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер; - да нямат друго гражданство; - да не са освобождавани от военна служба поради наложено дисциплинарно наказание „уволнение”; - да покриват нормативите за физическа годност, определени с акт на министъра на отбраната; - са психологично пригодни.

3. До 31.03.2022 г., кандидатите за посочените по-горе вакантни длъжности да подадат писмено заявление началника на Военномедицинска академия, чрез Военно окръжие – Русе.

Конкурсът ще се проведе в две фази:

Първа фаза: Изпит по физическа подготовка. Провежда се по Единния армейски тест с проверка на следните четири норматива: - норматив № 1 - изпълнение на коремни преси - брой за 90 секунди; - норматив № 2 — изпълнение на лицеви опори - брой за 90 секунди; - норматив № 3 - бягане „Совалка” -10x10 метра; - норматив № 4 - крос 1000 метра.

Втора фаза: Събеседване с кандидатите.

За контакт и информация за конкурса:

- Военно окръжие – Русе – ул. ”Княжеска” № 8, тел. 082/834 817

- интернет сайтове: - на Министерство на отбраната - www.mod.bg