Интерактивна изложба представиха ученици в Английска гимназия

сряда, 02 октомври 2019

На 27 септември, Световния ден на туризма, във фоайето на Английската езикова гимназия „Гео Милев“ ученици представиха  своя поглед към някои от най-емблематичните русенски сгради. В продължение на няколко месеца те провеждаха проучвания на забележителностите на Русе с фокус към подобряване на информационното обслужване на туризма в града. Инициативата е част от проекта „Училището като дигитална среда за развитие“ на Училищното настоятелство се осъществява по програма „Знание и растеж“, реализирана от Фондация „Русе - град на свободния дух“, с подкрепата на Фондация „Еконт“.

Авторските фотоси са придружени с матричен бар код, съдържащ описания на български, английски, френски и руски език. Този начин на кодиране е един от най-лесните и атрактивните за туристите от страната и чужбина, за да се ориентират в непознат град. С джобния си телефон те биха могли да получат необходимата им информация за културна забележителност, данни за транспорт или за адрес. Сред първите посетители на изложбата, които успяха да изпробват функционалността на бар кодовете бяха родителите на осмокласници и деветокласници в училището.