Иван Григоров поздрави Гюргево на празника на града

неделя, 24 април 2016

Зам.-кметът по хуманитарни дейности Иван Григоров уважи вчера празника на побратимения на Русе град Гюргево.

Румънският градоначалник Николае Барбу организира среща в Общината, в която участие взеха гости от администрацията в Гюргево, представители на държавните институции, неправителствени организации, почетни граждани.

Зам.-кметът Григоров отправи своите поздрави като заяви, че за него е удоволствие да е част от Деня на Гюргево и Деня на Св. Георги, който е и духовен покровител на града. Той пожела на всички жители много здраве, успех и упоритост. „През последните години градът коренно се промени и вече е много по-красив и подреден. Дерзайте и продължавайте да утвърждавате и развивате вашия град, превръщайки го в град, пример за подражание” – каза още Иван Григоров.

По време на официалната среща с представителите на различните институции кметът на Община Гюргево и зам.-кметът на Община Русе си размениха протоколни подаръци.

Празненствата за празника на румънския град стартираха на 22 април и ще продължат до 24 април. Днес жителите на град Гюргево и гостите на града ще могат да се насладят на оперна вечер и поп и рок музикално шоу, а вчера беше организирана фолклорна програма.