Иван Григоров присъства на 10-я международен турнир „Русенски легенди“

неделя, 22 май 2016

Вчера в зала Дунав, зам.-кметът по хуманитарни дейности Иван Григоров откри X-тото издание на Международния турнир по свободна борба за кадети и кадетки "Русенски легенди". Организатори на традиционната спортна проява са Клуб "Юнак-Локомотив", с подкрепата на Община Русе и под патронажа на кмета Пламен Стоилов.

Г-н Григоров приветства всички гости и участници, като пожела на организаторите да продължават да се развиват и утвърждават, влагайки сърце в своята дейност. „Тази година Русе е Европейски град на спорта, а провеждането на това състезание е показателно, че градът истински заслужава тази титла, защото традициите в спорта и по специално в борбата са дълбоки” – каза още зам.-кметът на Община Русе.

Турнирът "Русенски легенди" eучреден преди 10 години в знак на уважение към най-известните русенски състезатели в свободната борба – Иван Илиев, Огнян Николов, Валентин Йорданов, Рахмат Софияди, Валентин Гецов, Валентин Савов. Всички те са носители на отличия от олимпийски игри, световни и европейски първенства.