Изложба „Данте плюс 700“ в Русе

вторник, 31 август 2021

По повод 700-тната годишнина от смъртта на Данте Алигиери Италианският културен институт в сътрудничество с Община Русе представя колективната изложба "Данте плюс 700", която може да бъде разгледана от русенци и гостите на града от 1 до 15 септември във фоайето на Доходното здание.

Изложбата е създадена по идея на Марко Миколи от BONOBOLABO и заимствана от проекта „Данте плюс 700“ в Равена, обединявайки група различни творци, които чрез илюстрации, комикси и стрийт арт, се опитват да вдъхнат живот на една нова идентичност на великия Данте Алигиери. Използваните от тях изразни средства са рисуване с темпера, геометрично чертане и дори 3D анимация. Някои от творбите, анимирани от миланското студио Alkanoids, са показани с технологията на добавената реалност чрез безплатното приложение за смартфони “ARIA the AR Platform”. Илюстрациите с логото на ARIA могат да бъдат анимирани, използвайки приложението.