Изложба на художниците от Клуб „Палитра“ към ОМД краси фоайето на Доходно здание

вторник, 12 юли 2022

Вчера във фоайето на Доходно здание бе открита изложба с рисунки на деца и младежи от Клуб „Палитра“ към Общински младежки дом.

На събитието присъства Лачезар Иванов - младши експерт в отдел „Образование, спорт и младежки дейности“, който връчи поздравителен адрес от името на кмета на Община Русе Пенчо Милков.

Изложбата представя труда на децата и младежите през изминалата творческа година. Ръководителят на „Палитра“ – Георги Георгиев, сподели, че това е една малка част от картините, направени през годината, тъй като много от тях са изпратени за участие в национални и международни конкурси. Той допълни, че за него е важна индивидуалността на децата и техният почерк, като се стреми всяко от тях да представи своята собствена интерпретация, независимо от темата.

Русенци и гости на града ще могат да разгледат творбите на Клуб „Палитра“ във фоайето на Доходно здание през следващите две седмици.