Калина Чокоева от ОбДЦКИ с първа награда от фестивал

понеделник, 18 септември 2017

На 9 септември 2017 г. Калина Чокоева, на 7 г., бе отличена с първа награда за изпълнението си на песента „Арлекино“ в заключителния национален етап на IV Национален фестивал на руската поезия, песен и танц „Пусть всегда будет солнце“, гр. Казанлък. Тя е солистка от Детска вокална група „Слънце” при Общински детски център за култура и изкуство – Русе с ръководител Наталия Константинова. Фестивалът е включен в Националния календар за извънучилищни дейности на МОН и тази година над 3000 деца участваха със свои творби и изпълнения.

Калина получи право на участие във финалния етап на конкурса след като спечели най-голямата награда на областно ниво в гр. Русе. Зоналният етап се проведе в гр. Шумен, където талантливото русенско дете се класира на първо място в нейната възрастова група с участници от I до IV клас.