Кампания стимулира осиновяването на животни от Общинския приют в Русе

понеделник, 19 април 2021

Специален подарък очаква всеки нов осиновител на животно от Общинския приют в Русе. Инициативата е на Сдружението за защита правата на животните и „Нестле България“, които искат да насърчат русенци да си осиновяват домашни любимци.

Всеки, който поеме грижа за бездомно животно, ще получи от организаторите на кампанията:

•        опаковка суха храна 2.4 кг. – FRISKIES;

•        5 бр. 'FRISKIES PICNIC;

•        10 бр. 'FRISKIES ADULT;

•        буркан „Истински мед“ от осиновен кошер;

•        рециклируема торбичка за съхранение;

•        благодарствена картичка.

За последната година броят на осиновените кучета и котки нарасна до 581, като само за последната седмица нов дом са намерили 10 котки и 23 кучета.

Община Русе напомня, че осиновяването на домашен любимец от Общинския приют е напълно безплатно, а кучетата са кастрирани, обезпаразитени и ваксинирани. Собствениците ще получат своя нов приятел с ветеринарно-медицински паспорт и поставен микрочип.