Капитан първи ранг Цвятко Дончев представи книгата си "Мои истини" в Русе

четвъртък, 28 септември 2017

Днес, в Канев Център, се състоя премиерата на книгата „Мои истини“, описваща живота на автора и главна фигура в мемоара - капитан първи ранг Цвятко Дончев.

На събитието, което се провежда под егидата на председателя на ОбС-Русе чл.-кор. проф. д.т.н Христо Белоев, присъства и генерал-лейтенант Петър Илиев, офицер в Българската армия, който представи пред аудиторията автора. Директорът на дирекция „Обществен ред и сигурност“ в Община Русе Спасимир Димитров връчи на капитан Дончев поздравителен адрес от името на кмета.

Капитан Дончев е роден в Лом Черковна, русенска област. Той е дългогодишен военен журналист във в-к „Народна младеж“, създател на пресцентъра на Военното министерство от първите години на демокрацията. Завършил е средното си образование в град Русе и Академията за военни журналисти в Лвов, Украйна.