Кметът на Община Русе г-н Пенчо Милков откри 44-тото издание Джаз Фест Русе

четвъртък, 14 ноември 2019

Днес в Доходно здание се състоя официалното откриване на Джаз фест Русе.

„Културата и духовният живот са емблема на Русе и като кмет ще оказвам подкрепа за развитието им“, сподели кметът на Община Русе г-н Пенчо Милков в обръщение към участниците на фестивала и присъстващите в голямата зала. Той специално благодари на организаторите от Фондация „Петър Петров – Парчето“, които заедно с Община Русе работят за утвърждаването на фестивала като едно от най-чаканите и реномирани събития в културния календар.

Програмата на Джаз Фест Русе ще представи по два концерта във всеки от трите фестивални дни и включва още джем сешън и премиера на книга.

Артистичен директор през последните години е саксофонистът Борис Петров – Парчето. Неговият баща Петър Петров е основател на фестивала през 1975 г.

/програма/

Димитър Льолев - саксофон

Атанас Попов – барабани

Михаил Иванов – контрабас

От 22.30 часа в „Нетуъркс Джаз Кафе“ ще има джем сешън.

16 ноември:

В „Нетуъркс Джаз Кафе“ от 11.00 часа Владимир Гаджев ще представи  книга за Милчо Левиев.

Вечерта на голяма сцена излизат:

Ангел Заберски трио

Ангел Заберски – пиано

Стоян Янкулов – Стунджи – барабани

Борис Таслев – контрабас.

„The Gabrielle Ducomble Quartet“

Luca Boscagin – китара

Gabrielle Ducomble – вокал