Кметът на Община Русе Пенчо Милков награди отличилите се на призови места спортисти от ТСК – Русе

четвъртък, 05 ноември 2020

На държавния личен шампионат по вдигане на тежести, провел се между 22 и 25 септември тази година в гр. Хасково, 16 състезатели от ТСК – Русе грабнаха медали в различни категории – момчета, момичета, кадети и девойки.

Днес кметът Пенчо Милков се обърна към младите надежди с думите:

„Всеки ваш успех е успех за целия град. Независимо дали се класирате на първо, второ или трето място, победата е за Русе, защото се чува името на нашия град. Не забравяйте, че състезанията изграждат твърдост и самоуважение, и съм сигурен, че постиженията ви в този емблематичен спорт ще продължават.“

Всеки от тежкоатлетите получи отличие от кмета – символичен медал с герба на Община Русе. Пенчо Милков благодари и на треньора Кръстина Атанасова: „Вие насърчавате спортистите си да водят достойни битки, което е повод за възхищение“.

Поздравителен адрес с благодарност за подкрепата за младите спортисти има и за председателя на ТСК – Русе д-р Кирил Панайотов.