Кметът на Община Русе се срещна с холандския посланик

понеделник, 25 април 2016

Днес кметът Пламен Стоилов прие на официална среща посланика на Кралство Нидерландия в България, Негово Превъзходителство Том ван Оорсхот, който беше на посещение в града. Поводът за визитата беше   провеждането на първото издание на фестивал за младежки джаз групи „Halftone“, в който участие взе световно известното холандско трио „Розенберг“.

Г-н Стоилов заяви, че вярва, че музикалният форум ще се утвърди като истински успешен и модерен фестивал, защото Русе има дългогодишен опит в провеждането на събития с подобна тематика – джаз фестивали, концерти, уъркшопове, изяви. В кратка презентация той представи напредъка на Русе от последната визита на Негово Превъзходителство Оорсхот до сега. „Миналата седмица Русе спечели класацията на „24 часа“ за „Най-добър град за живеене“, като грабна и приза „Най-перспективен град“, което ясно говори за успешното развитие на града“ – допълни кметът на Община Русе Пламен Стоилов.

От думите на Негово Превъзходителство стана ясно, че  е очарован от ентусиазма и желанието, с което организаторите и партньорите на фестивала работят. „Трудно е да стартираш нов фестивал, да го развиеш и утвърдиш, но аз вярвам в неговия успех. Впечатляващо е още в началото да привлечеш атрактивни участници каквито са и „Трио Розенберг“ – каза Негово Превъзходителство.