Кметът на Русе към КНСБ: „Изключително важна е борбата за доходите на работещите, но и за безопасните условия на труд"

сряда, 07 октомври 2020

Кметът на Община Русе Пенчо Милков се срещна с президента на КНСБ Пламен Димитров, вицепрезидента Пламен Нанков и Боянка Димитрова, председател на РС на КНСБ – Русе.

Според кмета е изключително важна борбата, която синдикатът  води за интересите на работещите, и е добре да се ангажира както с доходите им, така и с качеството на работната среда.

Той посочи за пример промишлената зона на Русе, където действат 92 предприятия, които са потенциални замърсители на въздуха. Според Милков е нужно да се изискват сигурни и безопасни условия за работещите.

Ръководството на КНСБ е в Русе за провеждане на Форум за дигиталната трансформация, организиран от Конфедерацията съвместно със Синдиката на българските учители.

Според синдикалните лидери през следващите 4 години дигиталните умения на българите трябва да бъдат драстично подобрени в съответствие с променящия се пазар на труда.

Предвидени са евросредства за страната ни по фондовете за възстановяване на стойност 25 млрд. лв. и част от тях ще бъдат насочени към дигиталните умения, с които идва и дигиталната трансформация.