петък, 24 януари 2025
Кметът на Русе Пенчо Милков се срещна с легендарния български хуморист Димитър Туджаров – Шкумбата в знак на уважение към неговата 70-годишнина и 50 години творческа дейност. Срещата се състоя часове преди спектакъла „120 години не стигат! Смях ли бе да го опишеш?!“, който е част от голямото юбилейно турне на обичания комик.
В знак на признателност към приноса на Шкумбата към българската култура и сценично изкуство кметът Пенчо Милков му връчи почетен плакет на Община Русе. Отличието е символ на уважение към творчеството на артиста, който пет десетилетия радва поколения българи със своя неповторим талант да пресъздава житейските ситуации по комичен и същевременно проникновен начин.
„Вашето умение да намирате хумора в ежедневието, да превръщате обикновените ситуации в незабравими истории, е истински дар, който ценим и обичаме. Смехът ви е сила, която сближава хората и ни кара да погледнем на света с повече оптимизъм. Благодаря Ви за всички прекрасни моменти, които сте подарили на публиката през годините“, обърна се кметът към Димитър Туджаров.
Шкумбата сподели редица интересни случки от своето професионално и личностно развитие. Той разказа за предизвикателствата, които е срещал през годините, както и за промените в хумора и публиката през различните десетилетия.
Милков подари на Туджаров книгата „Русе – град на първите неща“, в която са събрани интересни факти за иновативния дух и историческите постижения на града. Впечатлен от богатата информация в изданието, комикът изрази желание да покани един от съавторите на книгата в предаването си, за да разкаже повече за процеса на създаването ѝ, както и за значимите моменти от историята на Русе.
В края на срещата Димитър Туджаров сподели, че за него Русе винаги е бил специален град, в който публиката е взискателна, интелигентна и готова да се забавлява искрено. Русенци ще имат възможност тази вечер в „Канев център“ да се насладят на неподражаемия стил на обичания хуморист.
Последни Новини
Инициатива на Община Русе превърна ученически идеи в послания към природата
четвъртък, 02 юли 2026
Касата на театъра затваря през лятото, билети само онлайн
четвъртък, 02 юли 2026
Община Русе стартира нова електронна услуга за резервация на граждански…
сряда, 01 юли 2026
Културна програма за месец юли
сряда, 01 юли 2026
Община Русе предлага богата програма от летни занимания за деца и ученици
сряда, 01 юли 2026
Остават два дни за участие в анкетата на Община Русе за инвестиционното…
сряда, 01 юли 2026
Към нов модел на управление на българския туризъм: Община Русе се включва…
сряда, 01 юли 2026
Freedom Dance Studio отпразнува 30 години с танцовия спектакъл „Цветна“
сряда, 01 юли 2026