Кметът на Русе Пенчо Милков получи почетен знак от КНСБ

понеделник, 21 декември 2020

Кметът на Община Русе Пенчо Милков получи почетен плакет за партньорство от Конфедерацията на независимите синдикати в България. Отличието беше връчено в знак на уважение и признателност за диалога, коректността, отговорността и отличните взаимоотношения.

Областният координатор на КНСБ Боянка Димитрова връчи на кмета и картина като символ на всеотдайност и грижа към гражданите на най-красивия крайдунавски град. “Това е не само привилегия, но и отговорност, която той всекидневно с действията си да поема и отстоява”, подчерта г-жа  Димитрова.         През идващата и изпълнена с  предизвикателства 2021 година от синдиката ще настояват в новия колективен трудов договор  на Община Русе с работещите в здравеопазването и социалните дейности да има значителен ръст на доходите, нови социални придобивки съобразно COVID-кризата, ангажираност с грижа и внимание към работещите.

Много от тях откликнаха на апела и помагат в социалните домове, благодарение на различните видове услуги, които Община Русе предоставя.