Кметът Пенчо Милков и министърът на транспорта Николай Събев ще обсъдят с русенци развитието на транспорта

сряда, 15 декември 2021

Кметът на Община Русе Пенчо Милков и министърът на транспорта и съобщенията Николай Събев канят русенци на обществено обсъждане на тема „Развитие и бъдеще на въздушния и сухопътния транспорт в Русе и региона“.

На срещата ще бъдат разгледани възможностите за възстановяване на гражданските полети от Летище Русе, както и мерките за подобряване на организацията и намаляване на времето за преминаване на тежкотоварния трафик през Дунав мост.

Събитието ще се проведе на 17 декември (петък) от 10 часа в Зала “Европа” на Доходното здание. Обсъждането е открито за участие на всички заинтересовани граждани и организации при спазване на противоепидемичните мерки. Гражданите и бизнесът могат да изпратят предварително своите предложения и идеи по темата на pr@mayor-ruse.bg.

Събитието ще се излъчва онлайн на официалната фейсбук страница на Община Русе, а русенци ще имат възможността да задават въпросите си по време на излъчването.