Кметът Пенчо Милков награди държавните шампиони по волейбол. Сашо Тодоров бе отличен със „Заслужил треньор“

сряда, 14 юли 2021

Кметът на Община Русе Пенчо Милков отличи с медали състезателките от волейболен клуб „Любо Ганев-Автосвят“, които в началото на юли станаха шампиони на България до 13 години.

„Това е гордост не само за клуба и треньора, но и за цялата русенска общност“, обърна се към момичетата кметът в емоционална среща с тях и техните родители. На първенството волейболистките постигнаха впечатляващите 10 победи от 10 мача. Отличната игра донесе на две от тях и индивидуални награди. Ивайла Кирева стана най-полезен състезател – MVP, а Теодора Великова -  най- добър разпределител.

По пътя към купата волейболистките бяха водени от старши треньора Сашо Тодоров и помощник-треньора Христо Кирев. Тодоров е първият треньор на президента на Българската федерация по волейбол Любо Ганев и през годините е подготвил редица шампиони в български и чуждестранни отбори. За постигнатия успех и дългогодишната си треньорска дейност той бе удостоен с плакет „Заслужил треньор“.