Кметът Пенчо Милков награди параолимпиеца Християн Стоянов за отличното му представяне в Токио

вторник, 21 септември 2021

„С голямо вълнение следих представянето ти, което донесе сила и гордост на града ни. Русе те приема и подкрепя!“. С тези думи кметът Пенчо Милков посрещна атлета Християн Стоянов след извоювания от него сребърен медал в дисциплината 1500 м на олимпиадата в Токио.

Според кмета е абсолютно несправедлив фактът, че параолимпийците в България получават многократно по-ниски премии от останалите олимпийски спортисти.

Шампионът и треньорът му Евгени Игнатов подчертаха, че в състезанията винаги са водени от целите, които си поставят, а не от наградата, която могат да получат.

„Имаме още много високи върхове, които трябва да постигнем до 2024 година“, коментира Игнатов.

„Не трябва отстъпление“, категоричен бе той и настоя, че предпочита резултатите на Стоянов в следващите години сами да говорят.

Кметът на Русе отличи Християн Стоянов със златна значка и парична премия.