понеделник, 20 юни 2022
Днес кметът Пенчо Милков се срещна с бронзовата медалистка на България от Световното първенство по бокс за жени в Истанбул Севда Асенова. Състезателката на БК „Русе“ бе придружена от своя треньор Съби Събев и вицепрезидента на клуба Мариян Неделчев. За своето представяне в категория до 48 кг. тя бе наградена от кмета с парична премия.
„За пореден път ни накарахте да се гордеем с нашия град. Вашите успехи дават надежда на толкова много хора, че с постоянство и упоритост може да се постигне много“, каза кметът на Община Русе. Той пожела на Асенова да не спира да вдъхновява останалите жени в бокса, който по начало е запазена територия на мъжете състезатели.
Специални благодарности получи и Съби Събев, който заедно с останалите треньори на клуба отдават голяма част от времето и енергията си, за да тренират боксовите надежди на Русе.
Състезателката на БК „Русе“ сподели, че се е чувствала по-спокойна в битката си за медала, докато за квалификациите е трябвало да впрегне всичката си воля и желание за победа.
37-годишната Севда Асенова получи контузия в ребрата в средата на първия рунд и нямаше как да продължи срещата с представителката на Казахстан Алуа Балкибекова, като по този начин не успя да се пребори за златото и зае третото място.
Отличието е първо за русенската спортистка от световни първенства. Европейската шампионка от София 2016 има и три сребърни медала от европейски първенства.
С RUSE LIGHT AND RHYTM FEST завърши Фестивалът на туристическите анимации…
неделя, 19 юни 2022
Ул. „Рига“ се затваря до края на седмицата във връзка с водния цикъл
понеделник, 20 юни 2022
Последни Новини
Стартира изграждането на "топла връзка" между сградите на дом „Милосърдие“
вторник, 24 февруари 2026
Русе ще отбележи Националния празник на България с церемония, възстановка…
вторник, 24 февруари 2026
Кристиян Илков донесе две награди за Русе от престижен джаз конкурс
вторник, 24 февруари 2026
Община Русе предоставя възможност на гражданите да се включат в разделното…
вторник, 24 февруари 2026
Първо заседание на Обществения съвет по околна среда за тази година
понеделник, 23 февруари 2026
Община Русе застава зад каузата на 300 милиона души по света
понеделник, 23 февруари 2026
„Свободна България“ ще оживее в Русе на 3 март
понеделник, 23 февруари 2026
Международният ден на майчиния език беше отбелязан в Русе с концерта „Свят…
неделя, 22 февруари 2026