понеделник, 23 август 2021
"Русе не е изходна, а входна точка на България. Няма да допуснем изграждането на буферни паркинги в жилищните зони на града - по бул. “България”, “Тутракан” или на пътя за Мартен", категоричен бе кметът на Община Русе Пенчо Милков на дискусията за развитието на Русенска област.
Той допълни, че проблемът с тировете е от национално значение и като такъв следва да бъде решен на централно ниво. Предложението на градоначалника е засилване на контрола и спиране на тежкотоварните камиони в останалите точки от транзитния им маршрут, за да се избегне натискът върху един единствен град.
В хода на дискусията, организирана от областната управа, стана ясно, че Свободна зона Русе разполага с държавен терен, на който през септември се очаква да се обособи паркинг, който да поеме част от трафика.
Алтернативно решение на проблема е и възстановяването на фериботната връзка между Русе и Гюргево, която ще позволи преминаването на 240-280 автомобила дневно, като цената ще бъде същата като такса "Дунав мост".
Сред обсъжданите теми в дискусията бяха още справянето с COVID кризата, изграждането на втори мост над р. Дунав в района на Русе-Гюргево, демографските тенденции в областта за последните 10 години, състоянието на образователната система и др.
Освен представителите на местната власт и ръководителите държавните институции, на събитието присъстваха и народните представители от 45 НС Десислава Атанасова и Крум Зарков, който бе категоричен, че именно от Русе започва и зависи развитието на цяла Северна България.
Теодор Цветков завърши със сребърен медал благотворителното си плуване…
понеделник, 23 август 2021
Изпитват очистващата инсталация на ТЕЦ Русе
вторник, 24 август 2021
Последни Новини
Движението по дигата в Николово се възстановява от 27 март при засилен…
четвъртък, 26 март 2026
„Мартенски музикални дни“ продължава тази вечер с програма, посветена…
четвъртък, 26 март 2026
Отлага се концертът на Ара Маликян в Русе
четвъртък, 26 март 2026
Работна група „Водно бъдеще Русе“ очерта мерки за устойчиво управление…
четвъртък, 26 март 2026
четвъртък, 26 март 2026
Русе отбелязва 160 г. от създаването на Възрожденско читалище „Зора“
сряда, 25 март 2026
Започва приемът на документи по програма „Асистирана репродукция” на Община…
сряда, 25 март 2026
Фолклорен ансамбъл „Русчуклийче“ отбелязва 40 години с концерт на 2 април…
сряда, 25 март 2026