Кметът Пламен Стоилов даде старт на традиционното Великденско хоро

неделя, 01 май 2016

Кметът Пламен Стоилов даде старт на традиционното Великденско хоро, което се изви на площада пред Общината днес.

Градоначалникът поздрави всички присъстващи по повод един от най-хубавите християнски празници Великден и пожела много здраве и топлина в семейството. „Великден е символ на вярата и саможертвата, на традициите и ценностите“ – каза кметът Пламен Стоилов. Той допълни, че за Русе предстоят още празнични дни с наситената програма за празника на града - 6 май.

Традиционното „Великденско хоро“ се организира от Община Русе и ФТТ „Найден Киров“, които бяха подготвили богата концертна програма, съчетана с различни игри, конкурси и изненади за публиката. В концертната част участие взеха ФТТ „Найден Киров“ с концертен състав, детски ансамбъл, оркестър и певици, ДЮФА „Зорница“ и ФА „Здравец“ при ОбДЦКИ, а също така и школата по народно пеене към детския център. Водещи на събитието бяха актьорите от ДТ „Сава Огнянов“ Ралица Константинова и Йовко Кънев, които тази година излязоха на сцената с фолклорни носии, за да бъде празника още по-пъстър.

В хода на концертната програма организаторите бяха предвидили атрактивни конкурси за най-красиво писано яйце, за козунаци, както и конкурс за най-здраво яйце-борец. Както повелява традицията на Великден, на площада се изви и голямо великденско хоро, на което се хванаха участници и публика.

След концерта беше разиграна и традиционната Великденска томбола с над 100 награди, осигурени от различни русенски фирми, ресторанти и магазини. Късметлиите спечелиха куверти, ваучери за пазаруване, конфекция от русенски шивашки фирми и много други атрактивни подаръци. Двете най-големи награди бяха прасенце от Свинекомплекс Голямо Враново Инвест – АД, спечелено от Илко Христов, а традиционното живо агне, което и тази година беше осигурено от денонощен магазин Чарли, спечели Диана Христова.

Последни Новини

виж всички новини >