сряда, 20 август 2014
Кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов провери на място днес как върви строителството на Спортната зала. Заедно с него обекта посетиха зам.-кметовете Страхил Карапчански и Димитър Наков, главният архитект на Община Русе арх. Живка Бучуковска, както и изпълнителният директор на „Проект Русе“ Георги Пейчев.
Към момента малко повече от 100 работника са ангажирани със строителството на емблематичната сграда. „Под голямата трибуна се работи по вентилацията и климатизацията на обекта. Предстои да се постави и изолацията. Съвсем наскоро бе закупено и доставено оборудване за над 1,5 млн. лева“, заяви изпълнителният директор на „Проект Русе“ Георги Пейчев. Той допълни, че паралелно се работи както по голямата зала, така и по двете тренировъчни, които са с размери 57 на 32 метра и височина 7,60 метра, фитнес залата, съблекалните и асансьора за инвалиди, който ще стига до всички нива.
Освен довършителните дейности по съоръжението сред които окачените тавани, настилки и облицовки, остава да се работи още по осветлението на залата и монтажа на спортното оборудване. Георги Пейчев допълни, че през зимата работата вътре в обекта няма да спира, а акустиката на залата ще е отлична.
Кметът Пламен Стоилов увери, че в същото време Община Русе, която е собственик на подземните гаражи, ще търси финансиране за довършването на паркинга с близо 1 100 места.
Строителството на Спортната зала е започнало през 80-е години на миналия век. Очаква се тя да бъде завършена окончателно през 2015 година.
Вокалът на „Рейнбоу“ гост на Green Rock Fest Ruse 2014
сряда, 20 август 2014
Иван Томов развя знамето на Русе на връх Броуд Пик
сряда, 20 август 2014
Последни Новини
Инициатива на Община Русе превърна ученически идеи в послания към природата
четвъртък, 02 юли 2026
Касата на театъра затваря през лятото, билети само онлайн
четвъртък, 02 юли 2026
Община Русе стартира нова електронна услуга за резервация на граждански…
сряда, 01 юли 2026
Културна програма за месец юли
сряда, 01 юли 2026
Община Русе предлага богата програма от летни занимания за деца и ученици
сряда, 01 юли 2026
Остават два дни за участие в анкетата на Община Русе за инвестиционното…
сряда, 01 юли 2026
Към нов модел на управление на българския туризъм: Община Русе се включва…
сряда, 01 юли 2026
Freedom Dance Studio отпразнува 30 години с танцовия спектакъл „Цветна“
сряда, 01 юли 2026