Кметът Пламен Стоилов награди отличниците на град Русе

вторник, 23 май 2017

Днес в зала „Европа“ на Доходно здание се състоя церемония по връчване на грамоти и награждаване на отличниците от училищата на територията на община Русе по случай 24 май - Деня на българската просвета и култура и славянската писменост. На събитието присъстваха народният представител Андриан Райков, кметът на Община Русе Пламен Стоилов, заместник-кметът Иван Григоров, директорът на дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова, началникът РУО - Русе Димитър Райнов, директори на училища, преподаватели, родители и гости.

По традиция кметът Пламен Стоилов поздрави изявените русенски ученици в знак на благодарност към положения труд за постигнати високи резултати през периода на изминаващата учебна година: „В навечерието на празник, който ни изпълва с гордост и ни обединява – 24-и май, поздравявам отличниците – амбициозни деца, които съчетават спорт, разнообразни интереси и амбиция за успех. Поставяйте си високи цели, за да просперира нашият красив град и прекрасната ни държава“. Кметът изрази признателност към всеотдайността на техните директори, преподаватели и родители и пожела на всички здраве и успех.

С решение на Педагогическия съвет всяка година училищата предлагат по един ученик, който достойно е представил и допринесъл за издигане авторитета на училището, в което се обучава и заслужава да бъде сред най-добрите и изявени ученици в град Русе. Това са ученици, които са постигнали високи резултати в областта на образованието, културата, изкуството, науката и спорта – общински и регионални етапи от Национални олимпиади, състезания, държавни първенства по различни видове спорт, ученически игри и други.

За доброто настроение на присъстващите, Габи Вълчева и Мира Пуйкова от ОбДЦК с ръководител Наталия Константинова изпълниха песните „За теб, учителко“ и „Да запея“.

Тридесет и девет отличници бяха наградени на церемонията:

Кристиан Цоневски (12 клас, ПАГ „Гео Милев“); Виктор Кожухаров (8 клас, ПМГ „Баба Тонка“); Лилиана Кърджиева (12 клас, НУИ „Проф. Веселин Стоянов“); Красимир Тодоров (12 клас, ПГ по механотехника „Юрий Гагарин“); Роналд Йоргов (12 клас, ПГ по транспорт); Александра Стефанова (12 клас, ПГ по туризъм „Иван П. Павлов“); Мария Василева (12 клас ПГДВА „Йосиф Вондрак“); Георги Драганов (12 клас, ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“); Станислава Станева (12 клас, ПГИУ „Елиас Канети“); Стоянка Димитрова (12 клас, ПГО „Недка Иван Лазарова“); Венета Найденова (12 клас, ПГПТ „Атанас Цонев Буров“); Илкин Кямилов (12 клас, ПГРКК); Даниел Атанасов (11 клас, ПГСС „Ангел Кънчев“, кв. „Образцов чифлик“); Симеон Маринов (11 клас, ПЧСУ „Леонардо да Винчи“); Илиан Георгиев (12 клас, СУ „Възраждане“); Гергана Дичева (12 клас, СУ „Христо Ботев“); Николай Желязков (12 клас, СУ „Майор Атанас Узунов“); Виктория Денчева (12 клас, ПГСАГ „Пеньо Пенев“); Стилян Тодоров (5 клас, ОУ „Алеко Константинов“); Ростислав Анчев (5 клас, ОУ „Ангел Кънчев“); Ивайла Баева (7 клас, ОУ „Братя Миладинови“); Велина Мишева (3 клас, ОУ „Васил Априлов“); Нелина Стоянова (7 клас, ОУ „Г. С. Раковски“, с. Ново село); Мария и Александра Райкови (7 клас, ОУ „Иван Вазов“); Калина Балканска (6 клас, ОУ „Любен К    аравелов“); Елизабет Денева (7 клас, ОУ „Никола Обретенов“); Снежана Недкова (7 клас, ОУ „Олимпи Панов“); Теодор Шопов (7 клас, ОУ „Отец Паисий“); Анна Канатова (7 клас, ОУ „Отец Паисий“, гр. Мартен); Деница Стефанова (4 клас, ОУ „Отец Паисий“, с. Тетово); Памела Илиева (6 клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Николово); Катрин Синанова (6 клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Семерджиево); Мариян Луков (6 клас, ОУ „Тома Кърджиев“); Ростислава Гецова (7 клас, ОУ „Христо Смирненски“, кв. „Долапите“); Яница Иванова (6 клас, СУ „Васил Левски“); Маринела Маринова (12 клас, СУ „Йордан Йовков“); Милка Костова (7 клас, СУЕЕ „Константин-Кирил Философ“) и Габриела Григорян (12 клас, СУПНЕ „Фридрих Шилер“).