Кметът Пламен Стоилов награди участниците в третия регионален полуфинал на Каменица Фен Купа 2017

неделя, 28 май 2017

„А отбор“ Русе спечели третата квота за националните финали на Фен Купа 2017

Днес, на стадион „Дунав”, кметът Пламен Стоилов награди участниците в третия регионален полуфинал на Каменица Фен Купа 2017. На събитието присъства и заместник-кметът Иван Григоров.

Титлата „Регионален шампион” беше присъдена за „А отбор” Русе. Тази победа им осигури участие в националните финали, които ще се проведат в Стара Загора в края на септември. Г-н Стоилов им връчи купата и лично поздрави всеки от отличилите се отбори в турнира: на второ място в регионалните полуфинали остана отборът на „Бъзън“, който загуби финалния мач срещу шампионите с 1:5. Трети в класирането се подредиха „Локо Русе“, а почетното четвърто място беше заето от „Ултрапак“ (Русе). С индивидуални призове бяха отличени и „Най-добрият вратар“ Лазар Лилов от „Бъзън“ и „Най-атрактивният състезател“ Георги Георгиев от „А отбор“. Тимът на „Холеман - шеста маса“ (Русе) също се сдоби със специална награда за „Най-спортсменски отбор“, защото изигра всичките си мачове изцяло в духа на феърплей и регистрира най-малко нарушения.

Посетителите имаха възможност да наблюдават първия в историята на Фен Купа мач между фен клубове. Поддръжниците на „Дунав“ Русе се изправиха срещу фен клуба на Астън Вила и спечелиха с резултат 3:2.

Следваща спирка от националното турне на Фен Купа 2017 е на 3 и 4 юни, на стадион „Локомотив“ във Варна. Там ще се проведат регионалните полуфинали за отборите от Варна, Шумен и Добрич.