вторник, 13 септември 2016
Над 20 са подадените от русенци сигнали на тел. 112 и до Регионалната инспекция по околната среда и водите тази сутрин, свързани с „остри, неприятни миризми на бакелит“.
В тази връзка, днес, кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов сезира Регионалната здравна инспекция и Инспекцията по труда с настояване двете институции да се включат в проверките за качеството на атмосферния въздух на територията на гр. Русе.
„За предприетите мерки следва да ме уведомите незабавно, както и да получа информация за осъществения контрол и извършените проверки, свързани с опазването на общественото здраве и здравословни и безопасни условия на труд“, се казва още в писмото на Стоилов.
„Като кмет и като гражданин съм съпричастен с проблема и няма да спра да изисквам от отговорните институции да си свършат работата. Недопустимо е при тази мобилизация на толкова институции и при създалото се обществено недоволство, да се демонстрира безнаказаност и обгазяването да продължава. Настоявам проверките да продължат ежедневно. Няма да допуснем някой да трови въздуха на русенци. Изцяло подкрепям недоволството на моите съграждани и изисквам да се приложат най-строгите мерки на Закона, дори да се стигне до затваряне на предприятия“, заяви още кметът Пламен Стоилов.
Солисти от ДВГ "Слънце" с много отличия от международен музикален конкурс
вторник, 13 септември 2016
Русенци поднесоха цветя в памет на загиналите пожарникари
вторник, 13 септември 2016
Последни Новини
СЗ „ИООРС“ със свободни работни позиции в сектор „Платено паркиране и…
сряда, 04 февруари 2026
14 читалища в община Русе ще обучават желаещи за работа с нови технологии…
сряда, 04 февруари 2026
Форумът за кариерно ориентиране „А сега накъде?“ събира в Русе ученици,…
вторник, 03 февруари 2026
Стартира продажбата на билети за 65-ото издание на МФ „Мартенски музикални…
вторник, 03 февруари 2026
Без разходи за местния бюджет: Русе ще придобие буферния паркинг
вторник, 03 февруари 2026
вторник, 03 февруари 2026
Община Русе предупреждава за дезинформация в социалните мрежи
понеделник, 02 февруари 2026
До 28 февруари паркирането се заплаща само онлайн
понеделник, 02 февруари 2026