Кметът Пламен Стоилов откри Международен турнир по класическа и свободна борба "Петко Сираков - Иван Илиев"

петък, 20 април 2018

Днес, в спортен комплекс „Дунав“, се състоя  официалното откриване на Международния турнир по класическа и свободна борба „Петко Сираков – Иван Илиев“. На събитието присъстваха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, почетният председател на Българската федерация по борба Валентин Йорданов, председателят на Българската федерация по борба Христо Маринов и др.

Г-н Стоилов и г-н Маринов приветстваха участниците и им пожелаха успех. „Една от най-силните български школи по борба е именно в Русе. За мен е чест да открия 21-вото издание на Международния турнир по класическа и свободна борба „Петко Сираков – Иван Илиев“, заяви кметът Стоилов и благодари на г-н Йорданов и г-н Маринов за усилията, които полагат българската борба да е на високо ниво и спортистите ни да носят медали от всички големи първенства.

По време на церемонията днес бяха наградени заслужили бивши спортисти и настоящи съдии, а кметът Пламен Стоилов получи от Валентин Йорданов почетни медали с лика на Иван Илиев.

Турнирът е за състезатели от 19 до 23 години, а на тепиха излизат представители от националните отбори на 14 държави, сред които Италия, Унгария, Грузия, Казахстан, Косово, Румъния, Полша, Швейцария, както и България. Турнирът е посветен на Иван Илиев, първият русенец със световна титла в свободната борба от първенството в аржентинския град Мардер Плата през 1969 година, и на Петко Сираков, който е един от големите майстори в класическия стил. Състезанието е включено в календара на Световната федерация (UWW). Водещ на събитието беше известният спортен журналист Иво Райчев.