Кметът Пламен Стоилов откри Международен турнир по спортни танци в "Булстрад Арена"

събота, 25 ноември 2017

Днес, в „Булстрад Арена“ започна Международен турнир по спортни танци „WDSF WORLD INTERNATIONAL OPEN RUSE 2017“. Кметът Пламен Стоилов откри третото издание на Световно първенство по спортни танци, което продължава и в неделя.

„Горд съм, че продължаваме традицията и „Булстрад Арена“ е място за среща на най-добрите състезатели. Два дни в град Русе се провежда уникален и престижен турнир, затова пожелавам на всички участници да дадат всичко от себе си, защото публиката се наслаждава на техните изпълнения, красота и феерия и нека най-добрият да победи“, заяви кметът Пламен Стоилов. Той получи специален плакет от страна на организаторите.

Тазгодишното издание на първенството се осъществява с подкрепата на Община Русе, общинска фондация „Русе-град на свободния дух“, Българска федерация по спортни танци, „Булстрад Арена“ и Клуб по спортни танци „Настроение“.

В състезанието се включиха танцови двойки от над 20 държави, като в надпреварата вземат участие над 300 двойки.

26.11.2017 (неделя)

10:00 ч. – НАЧАЛО НАЦИОНАЛЕН ТУРНИР

14:00 ч. – НАЧАЛО МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР (предварителни кръгове)

17:30 ч. – ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ и ФИНАЛИ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР