Кметът Пламен Стоилов откри Международния турнир по борба „ДАН КОЛОВ – Никола Петров“ в Булстрад Арена

събота, 08 април 2017

Днес започна международния турнир по борба „ДАН КОЛОВ – Никола Петров“ в Булстрад Арена. На официалното откриване присъстваха кметът на Община Русе – Пламен Стоилов, зам.-кметът по хуманитарни дейности – Иван Григоров, проф. Даниела Дашева – служебен министър на младежта и спорта, Пламен Нунев – избран за народен представител от ПП ГЕРБ, Христо Маринов – новият председател на БФБ, Валентин Йорданов – доскорошен председател на Федерацията, Цено Ценов – вицепрезидент на UWW, Любомир Ганев – зам.-председател на БОК, Йордан Йовчев – председател на БФ по спортна гимнастика, Валентин Ангелов – треньор в русенския клуб „Юнак Локомотив“, известни спортисти и гости на град Русе.

Кметът Пламен Стоилов откри 55-тото издание на най-авторитетния турнир по свободна и класическа борба за мъже и жени с думите: “За нас е чест, че състезание от такъв висок ранг се провежда в нашия прекрасен град Русе и в това уникално спортно съоръжение. Благодаря на Валентин Йорданов, че това се случва тук и за всичко, което направи за българския спорт и борба и за своя роден град Русе”, допълни кметът. Той пожела успех на състезателите, след което получи почетни медали от Валентин Йорданов. В турнира се включват над 500 участника от 40 държави, което е рекорд до момента.

Преди официалното откриване се проведе и представянето на книгата, посветена на Валентин Йорданов - “Всичко е борба”.