Кметът Пламен Стоилов откри регионалните полуфинали на Фен купа 2016

събота, 04 юни 2016

Кметът Пламен Стоилов даде старт на регионалните полуфинали на Фен Купа 2016 за областите Русе и Силистра. Арена на футболните дербита е стадион „Дунав“. Днес и утре мачове ще изиграят 32 отбора, а победителят ще продължи към финалите в Пловдив. Турнирът се провежда за 14-и път и в него традиционно се включват стотици любители на футбола.

"Щастлив съм, че това, което си пожелахме миналата година - "Дунав" да е в "А" група, вече е факт. Днес тук ми липсва само моят приятел Трифон Иванов", каза емоционално кметът Стоилов.

На официалното откриване присъстваха още народният представител Пламен Нунев, председателят на Областния съвет на БФС Димитър Димитров, президентът на ФК „Дунав“ д-р Симеон Симеонов, Анатоли Илиев – член на Управителния съвет на Асоциацията на европейските градове и столици на спорта и др.

Първият мач след официалното откриване днес беше между отборите на Община Русе и на Каменица. За Община Русе в игра се включиха Ердинч Мевлюдов, д-р Ервин Чакърян, Радомир Хараланов, Камен Христов, Виктор Великов, Кирил Ангелов, Димитър Петков, Деян Цанев, както и президентът на ФК "Дунав" д-р Симеон Симеонов. Двубоят завърши 2:1 за "Каменица", като почетният гол за Община Русе беше отбелязан от д-р Чакърян.