Кметът Пламен Стоилов подписа двугодишен колективен трудов договор с работодатели и синдикати

вторник, 28 октомври 2014

Кметът на Община Русе Пламен Стоилов днес сложи подписа си под тристранен колективен договор, който ще важи през следващите две години. Освен него, документът парафираха още представители на синдикатите – на СБУ към КНСБ-Русе Пламен Атанасов, НУС към КНСБ-Русе Елена Маждракова, както и Гицка Харизанова от КТ „Подкрепа“ – Русе. Представителите на работодателите, които също положиха подписи под документа, бяха Анета Христова от Съюза на работодателите в системата на народната просвета в България /СРСНПБ/ и Илия Костов от Сдружението на директорите в средното образование в Република България /СДСОРБ/.

Част от новостите в настоящия договор са свързани с получаването на по-голям брой заплати при пенсионирането на един учител. Досега педагозите са получавали накуп 6 заплати, а вече ще им се полагат 8. За първи път допълнително възнаграждение за работата с родители и попълване на документация ще получават учителите в детските градини. По-високи начални заплати са предвидени и за различните учителски длъжности по Наредба 1 за работни заплати в образованието. На местно ниво ще се отпускат и повече пари за представително, работно и служебно облекло, обобщиха участниците в срещата.

„Имате пълната ми подкрепа, знаете, че винаги може да разчитате на Общината“, обърна се кметът Пламен Стоилов в края на срещата към присъстващите.