Кметът Пламен Стоилов посрещна представители на учителския синдикат в Бурса

четвъртък, 16 октомври 2014

Кметът Пламен Стоилов посрещна четирима представители на учителския синдикат в Бурса, най-големият в Турция. На срещата, организирана от председателя на Съюза на българските учители - Русе Пламен  Атанасов, присъства още зам.-кметът по хуманитарни дейности Иван Григоров.

Партньорството между русенския синдикат и този в Бурса датира от 1993 г., целта на което е обмяната на опит и добри практики в синдикалната дейност и установяване на връзки между училища от двата града. До момента такива контакти са се осъществили между ЦДГ „Червената шапчица“, СОУ „Васил Левски“, СОУПНЕ „ФРИДРИХ ШИЛЕР“ и Професионалната гимназията по облекло. По време на тази визита се предвижда учителите от Турция да посетят ПГ по туризъм „Иван П. Павлов“, ПГДВА "ЙОСИФ ВОНДРАК" и СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“, които са проявили интерес и желание за партньорство със сходни училища в Бурса.

Синдикатите от двата града споделиха, че сътрудничеството е изключително полезно. Проблемите в образованието са сходни и затова съвместната работа за преодоляването им ще доведе до по-добри резултати. Кметът Пламен Стоилов увери гостите, че застава зад тях, защото учителите трябва да бъдат подпомагани и да усещат подкрепата на местната власт за да работят спокойно и ползотворни, защото те подготвят бъдещите управници и бизнесмени.  „Вашата работа е важна за нас. Синдикатът на учителите извежда приоритетите на учителите, осигурява комуникацията с местната власт, подпомага решаването на проблемите. Радвам се, че ще посетите няколко русенски училища и приемам визитата Ви като приятелски жест и желание за партньорство с нас. Ние сме отворени за съвместни проекти“, допълни още г-н Стоилов.

Двете стани си размениха символични подаръци в знак на приятелство и пожелания за бъдещи съвместни проекти.