петък, 13 март 2015
Днес, 13 март 2015 г., Виолета Радкова откри своята поредна изложба - „Малка нощна музика“. С нея тя ще отбележи 35 години от първата си изложба през март 1980 година. По този повод кметът Пламен Стоилов поздрави художничката, която е гордост за нашия град и всички русенци. „Картините на Виолета Радкова са уникални, защото те са живи, те излъчват живот и музика. С тази изключителна изложба откриваме Мартенски музикални дни. Надяваме се с тези картини да направим фестивалът още по-привлекателен и тази година да представим пред публиката най-доброто издание до сега“, допълни още кметът.
Изложбата, която е подредена във фоайето на Доходното здание, събира 18 творби, сред които са картините „Малка нощна музика“, „Отражения“, „Беше вятърът“, „Ах, морето…“. В тях сюжетите и багрите сякаш „звучат“ в нежна хармония. Може би, това е така, защото Виолета Радкова има и музикално образование, като от пет годишна възраст свири на цигулка. И до днес тя предпочита класическата музика докато е пред статива, в ателието си.
Откриването на изложбата съвпада с началото на 55-то издание на „Мартенски музикални дни“. Но не това е единствената причина художничката да избере това име за поредната си изложба. Тя споделя, че тази Моцарова песен е свирила с огромно удоволствие преди време.
Програма на МФ „Мартенски музикални дни“ 14 - 16 март
петък, 13 март 2015
Последни Новини
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
петък, 27 март 2026
Русе кани младите таланти на VII Национален конкурс за детска рисунка…
петък, 27 март 2026
С възпоменателна церемония в Русе беше почетена паметта на Баба Тонка
петък, 27 март 2026
Уникални ръчни изделия и редки занаяти представя Дунавската задруга в…
четвъртък, 26 март 2026
Движението по дигата в Николово се възстановява от 27 март при засилен…
четвъртък, 26 март 2026
„Мартенски музикални дни“ продължава тази вечер с програма, посветена…
четвъртък, 26 март 2026
Отлага се концертът на Ара Маликян в Русе
четвъртък, 26 март 2026
Работна група „Водно бъдеще Русе“ очерта мерки за устойчиво управление…
четвъртък, 26 март 2026