Кметът Пламен Стоилов преряза лентата на новата месарска фабрика „Бозмов“ в Русе

сряда, 17 декември 2014

След 15 годишен опит в бранша, днес отвори врати новата месарска фабрика на фирма „Бозмов“ в Русе.

По този повод кметът Пламен Стоилов поздрави управителя на фирмата Ивелин Бозмов и допълни, че да си работодател на над сто служители е изключително сериозно и важно за нашия град. „Това, което мога да гарантирам като кмет на Общината е, че ще продължаваме и занапред да правим всичко необходимо за да подкрепяме бизнеса“, допълни още г-н Стоилов.

Сред официалните гости бяха още зам.-кметът г-жа Даниела Шилкова, зам. областният управител г-н Станимир Станчев, председателят на комисията по бюджет и финанси на Общински съвет-Русе г-жа Йорданка Даневска, директорът на РЗИ-Русе д-р Маргарита Николова, директорът на Областна дирекция по безопасност на храните Андриан Райков, началникът на отдел към Дирекция „Инспекция по труда“ Светлана Лазарова.

През 2005 г. собственикът на фирмата Ивелин Бозмов открива първият си малък магазин с транжорна в един от кварталите на Русе. Освен хората в квартала, от него са пазарували клиенти от целия град. Това води до откриването на колбасарски цех през 2007 г., нови магазини и създаването на търговска мрежа, както в русенски регион, така и в Шумен, Добрич, Варна, Силистра, Разград и Свищов.