Кметът Пламен Стоилов присъства на откриването на нов център за обучение към фирма „Бадер“

сряда, 08 май 2019

„Бадер България Мениджмънт“ ЕООД днес отворив Русе Център за обучение на персонала на компанията, поставяйки началото на дългосрочна инвестиция за производство на интериорно обзавеждане за автомобили, с перспектива за разкриване на 500 нови работни места в Русе.На откриването присъстваха кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов, зам.-кметът по европейско развитие д-р Страхил Карапчански, главният архитект на Община Русе арх. Живка Бучуковска, областният управител на Област Русе Галин Григоров, г-н Сава Чорбаджиев-Управител, представители на висшия мениджмънт Александър Гертнер, Флориан Йозер, както и Дражен Добиш, представители на Русенски университет „Ангел Кънчев“, на институции, организации и други гости.Високо качество на продукцията, екологично производство, устойчиво развитие, прилагане на иновативни технологии и приципи, дългосрочно партньорство с клиенти и доставчици – тези аспекти г-н Чорбаджиев определи като ключови за развитието на „Бадер“. Той заяви, че компанията ще предлага отлични условия на труд, безопасна работна среда, възможности за кариерно развитие и конкурентно заплащане. „Бадер“ е ценен инвеститор в нашия град, който предлага отлични условия за инвестиции, и е гарант за устойчива и бързоразвиваща се икономика“, сподели г-н Стоилов, който пожела успех на новия център и всички, работещи в него. „Русе ни посрещна гостоприемно и получихме подкрепа в своя избор да утроим и развиваме компанията именно тук. Със своята почти 150-годишна история, повече 12 000 служители и 15 завода в целия свят, „БАДЕР“ ще бъде в Русе надежден работодател и партньор. С откриването на този център за обучение ще подпомогнем развитието и усъвършенстването на нашите служители“. С тези думи ръководството на компанията приветства всички присъстващи.„Бадер“е утвърдена марка за качество, една от най-старите и авторитетни производители на автомобилен интериор в света. Немската компания има международна репутация и осъществява дейността си на 5 континента, като работи за някои от най-добрите автомобилни производители. „Бадер“планира за първи път инвестиция в България и избра Русе за център на разширението си към Югоизточна Европа. До края на 2019 г. ще обособи фабрика за кожени тапицерии за автомобилни седалки, която ще извършва производство без замърсяване и вредни емисии. Във фокуса на работата им е осигуряването на първокачествени продукти за клиентите, при спазване на икономическа, социална и екологична отговорност.