Кметът Пламен Стоилов присъства на празника Рамазан байрам

четвъртък, 06 юни 2019

Днес, кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов и зам.-кметът по европейско развитие г-н Страхил Карапчански гостуваха в офиса на ДПС. Поводът беше един от най-големите празници на мюсюлманската общност Рамазан байрам. На този ден се иска прошка и се сервира традиционната баклава. Кметът поздрави всички присъстващи и им пожела да продължават да работят активно за Русе. Празникът уважиха още представители на Русенския университет, политици и гости. Домакини бяха г-н Дауд Ибрям – областен председател на ДПС и народният представител от ДПС г-н Бюрхан Абазов. Дауд Ибрям разказа за религиозните вярвания, свързани с този ден на равносметка. „Русе е нашият общ дом и работим заедно за него, независимо от етнос, религия и партийна принадлежност“, заяви Ибрям. Присъстващите бяха поздравени и от народния представител Бюрхан Абазов.