Кметът Пламен Стоилов присъства на церемонията за Деня на победата

четвъртък, 09 май 2019

Кметът Пламен Стоилов присъства на тържествената церемония по повод Деня на победата - 9 май, която се проведе пред Паметника на съветския войн. Русенският градоначалник поздрави гостите на празника с Деня на победата и Деня на обединена Европа – 9 май. „В дни като този си даваме сметка колко важен е мирът за една държава, за правото й да бъде суверенна и независима. Днешният 9 май е ден на преклонение пред всички защитници на човешките права, пред всички онези, пожертвали живота си за една свободна и обединена Европа“, каза кметът. Слово произнесе и генералният консул на Руската федерация в Русе г-н Андрей Громов.Сред официалните гости, на събитието, организирано от  Генералното консулство на Русия в Русе, бяха заместник-областният управител на Област Русе Валентин Колев, народни представители, представители на руската общност и др. Церемонията пред паметника на Альоша завърши с поднасянето на венци и цветя в памет на загиналите.