Кметът Пламен Стоилов се срещна с посланика на Холандия

вторник, 13 януари 2015

Днес кметът Пламен Стоилов обсъди възможностите за инвестиции в Русе и региона с посланика на Нидерландия г-н Том ван Оосхот. Той е в нашия град по покана на холандстака фирма  ВРИПАК ЕНДЖИНИЪРИНГ ЕООД, която е сред световните лидерив проектирането на яхти и специализирани кораби. „Фактът, че такава компания има офис в Русе, е доказателство, че в града има добри условия и квалифицирани специалисти“, сподели г-н Оосхот. „Река Дунав има много потенциал за развитие, който не се използва напълно. Тя дава много възможности за холандския бизнес успешно да се развива тук“, допълни още посланикът на Нидерландия. В допълнение на това, кметът Пламен Стоилов представи и другите предимства на града ни за инвеститорите. Той запозна гостите си с процедурата за прехвърляне на собствеността на летището, индустриалните предприятия и потенциала на работната ръка в региона и проектите, които се изпълняват.

На срещата днес се обсъди и организирането на семинари, които ще са посветени на темата за трудовата миграция. Тяхната цел ще бъде да запознаят всички желаещи да работят в Холандия с правата и задълженията им в чужбина, както и какво ги очакват там. От посолството смятат, че такъв вид срещи ще помогне за разрешаването на много от проблемите на нискоквалифицираните работници.  Г-н Оосхот сподели, че  Нидерландия е най-големият инвеститор в България и създаването на нови работни места и привличането на още инвестиции значително биха намалили проблема с миграцията.