сряда, 19 юли 2017
Днес кметът на Община Русе Пламен Стоилов се срещна с посланика на Република Корея Н. Пр. Шин Бунам.
„Важно е да имаме работещи икономически връзки с проспериращи страни като Южна Корея. Русе, като утвърден индустриален град, е отлично място за инвестиции и съм уверен, че тази среща може да се превърне в началото на добро сътрудничество и много възможности“, заяви г-н Стоилов, след което представи предимствата на града.
Негово Превъзходителство Шин Бунам за първи път е на посещение в град Русе, като сподели, че е чувал за него определения като „един от големите и красиви градове в България, който притежава богата история, утвърдени позиции в туризма и е логистичен център“.
„С радост ще изнеса лекция в Русенския университет пред нашите български приятели за тайните на корейския просперитет и историята на успеха“, заяви посланикът и добави, че ще вземе под внимание възможностите за инвестиране на територията на община Русе, тъй като вижда голям потенциал.
В края на срещата, русенският градоначалник подари на Негово Превъзходителство картина, изобразяваща Доходното здание, а посланик Бунам, заяви, че ако бъдат установени добри икономически връзки, Русе може да се превърне в третия български град с почетен консул на Република Корея в България.
Кметът Пламен Стоилов се срещна с министър Нено Димов
вторник, 18 юли 2017
Последни Новини
Над 300 участници се включиха в 12-ото издание на Парада на ретро автомобили…
събота, 06 юни 2026
Три награди за Община Русе от първото издание на конкурса „Строителен…
събота, 06 юни 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 05 юни 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
петък, 05 юни 2026
Смях през сълзи и абсурдни истини оживяват в Доходното здание с премиерата…
петък, 05 юни 2026
Кметът Пенчо Милков награди призьори от Европейската младежка купа по…
петък, 05 юни 2026
Община Русе обнови автопарка на социалните услуги с два нови специализирани…
петък, 05 юни 2026