Кметът Пламен Стоилов уважи празникът на мюсюлманите Курбан байрам

понеделник, 06 октомври 2014

Кметът Пламен Стоилов беше гост на празника на мюсюлманите Курбан байрам, който по традиция се отбелязва всяка година в офиса на ДПС в Русе. Символичен домакин бе областният лидер на партията Ферихан Ахмедова, която поиска прошка от гостите си. Сред присъстващите бяха част от ръководството на ДПС в Русе, областният управител Симеон Иванов и зам.-областният управител Валентин Колев, председателят на Общинския съвет проф. Васил Пенчев, зам.-кметът Даниела Шилкова и др.

„Благодаря на г-жа Ахмедова, че продължава тази традиция да събира представителите на местната и държавната власт на този свещен за мюсюлманите празник. Русе е пример за етническа толерантност и разбирателство“, припомни на днешния ден кметът Пламен Стоилов. Той допълни, че именно Ферихан Ахмедова е била народният представител в предишния парламент, който има огромни заслуги езерото с лилиите в Лесопарка да стане общинска собственост. „Вярвам, че хубавите неща в Русе продължават и предстоят да се случват. Честит празник!“, каза още г-н Стоилов.

Ферихан Ахмедова от своя страна разказа на присъстващите за празника Курбан байрам, който е свързан със себеотрицанието и пожела на всички да са толерантни и да се обичат, защото любовта е в основата на религията.